V-bommen op Antwerpen - V-Bommen Op Antwerpen

V-bommen op Antwerpen

Levering 2-3 Werkdagen
€ 7,95

-

_

aantal

Kies uw leveringsmethode

Thuislevering

Laat dit stripboek afleveren bij u thuis

De strip V-Bommen op Antwerpen is ontwikkeld in nauwe samenwerking met het Vredescentrum van de Provincie en de Stad Antwerpen. Het album werd onder de naam “Oorlogswonden” voorgesteld in het Stadhuis van Antwerpen door de schepen voor onderwijs Robert Voorhamme, voorzitter van het Vredescentrum Gilbert Verstraelen en auteur Marc Verhaegen.

Hoofdrolspelers in het verhaal zijn de twee tieners Lisa en Mathias. Het avontuur start in het Fort van Merksem, waar zij via een geheim luik een kistje ontdekken met nooit verstuurde brieven van gevangenen van Breendonk. Lisa en Mathias zijn geïntigreerd door het verhaal van een zekere Edward van Daele en gaan naar hem op zoek.

Hun zoektocht naar deze verzetsstrijder en ex-politieke gevangene loopt via de gemeenten Merksem, Deurne, Mortsel, Breendonk en Antwerpen. Zij komen veel te weten over de lotgevallen van de burgers van Antwerpen en omstreken tijdens de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog. Uiteindelijk komen Lisa en Mathias in Dora terecht, een Duits concentratiekamp waar duizenden politieke gevangenen onder dwang en in mensonwaardige omstandigheden V-bommen moesten vervaardigen.

Artist: Verhaegen, Marc
Scenario: Kragt, Jan
Volume:
Afmetingen: 297x212x5
Pages: 48
Edition:
Coloring: full color
Publish Date: 39737

taal Nederlands
genre educatief
cover sc