Hart van Schroot - (01) Debry, Cyrano en Ik HC
Hart van schroot
Levering 2-3 Werkdagen
Thuislevering
Laat dit stripboek afleveren bij u thuis
In 2022 startte bij Dupuis het eerste deel van een nieuwe korte reeks door tekenaar Jose Luis Munuera en het scenaristenkoppel BeKa. Ditzelfde trio stond al garant voor het sterke De Blauwbloezen-album De Oorlogscorrespondent (deel 65 in de reeks). Er volgden inmiddels drie delen, maar geen vertaling. Lauwert Uitgeverij maakt dit euvel goed.
Een Hart van Schroot is gesitueerd in een alternatieve, retrofuturistische versie van de Amerikaanse segregatie van eind negentiende en begin twintigste eeuw. Daarin voeren robots slavenarbeid uit, maar ze beschikken ook over gevoelens. De reeks wordt in het kort voorgesteld als een verhaal over vriendschap tussen robots en mensen.
"In een retrofuturistische wereld, waar mensen omringd worden door dienende robots, zoekt de jonge Iséa troost in Cyrano de Bergerac, een film die haar is aangeraden door Tal — haar enige vriendin, die ze enkel via een scherm kent. Maar dan gebeurt het ondenkbare: Debry, de robot-nanny die haar grootbracht en haar enige echte vorm van liefde bood, wordt door haar moeder aan de deur gezet. Het broze evenwicht in Iséa’s leven stort volledig in. Vastbesloten om Debry terug te vinden, begint Iséa samen met haar schoolkameraad Tilio aan een reis richting de mysterieuze stad Tulpa."
| genre | drama, geschiedenis |
|---|---|
| taal | Nederlands |
| cover | hc |
